O nás

Jsme střechaři s dlouhodobou tradicí zabývající se montáží jak nových střech tak i rekonstrukcí takřka všech typů střech které se v Čechách staví. Od rodinných domů po komerční a hospodářské stavby.

Historie

Na konci devatenáctého století se v historii objevuje jméno Karel Košata, který provozuje pokrývačské řemeslo. Z vícero dětí, které s manželkou Annou v Soběšíně u Českého Šternberka měli, v jeho práci pokračoval syn Josef. Ten se vyučil v roce 1932 v Kutné Hoře řemeslu pokrývačskému u mistra Stanislava Růžičky.
Při pročítání jeho výučního listu trochu mrazí, jakou měly za první republiky váhu výuční listy, délka vyučení a záruka mistra, kterou se i zaručoval svým jménem za tovaryše pokrývačského. Jako malý kluk jsem si s dědou povídal i o tom, jaké střechy dělal a v té době byla ještě jedna, kterou pokrýval se svým tátou, tak jsem se na ní dojel podívat. Byla pokryta šablonami z eternitu v Suchdole u Kutné Hory. Tehdy už mohla být stará možná více než 80 let. Nevadilo mi, že je krytina zašlá, spíš jsem se díval a přemýšlel, jak eternitové desky drží i po tak dlouhé době na svém místě. Byla to doba, kdy dobré jméno a poctivá práce bylo, zdá se, něčím více nežli je tomu dnes. Co si ještě pamatuji z vyprávění je to, že musel odjet za války jako nuceně nasazený do Německa, jak říkal do Rajchu, a tam opravoval střechy po spojeneckých náletech.
Po komunistickém převratu už nemohl dělat řemeslo sám na sebe a byl zaměstnán v bytovém družstvu v Kutné Hoře. Jako malému se mi líbilo procházet jeho nářadí a ptal jsem se ho kdy a na co, to všechno používal.

Já jsem začal pomáhat svému tátovi na střeše jako malý a údajně jsem byl na střeše a ještě jsem pořádně nechodil. Ale to by byl další příběh.

V současnosti se snažíme dělat střechy minimálně tak, aby vydržely jako mému pradědovi. Posouváme se v nových materiálech a technologiích, abychom s precizností a umem byli spokojeni sami z odvedené práce a aby byli spokojeni i naši zákazníci.

Certifikáty

Montáž střešních oken a příslušenství

Mera System plat AB

Corus ByggSystem AB

Základní kurz - střešní okna

Montažní kurz

Dlouhá životnost vaší střechy - ověřené a kvalitní materiály